דגשים לגבי פרזול מדרגות ומעקות

תהליך הייצור של מדרגות כולל עבודות פרזול, הנחוצות בעיקר עבור המעקות. את העבודות ניתן לבצע בסוגי מעקות שונים, כגון פרזול מעקה עץ, מתכת, ברזל וזכוכית. כדי לדעת עוד על הנושא, לפניכם שורה של דגשים לגבי עבודות פרזול מדרגות.

 

 • עבודות פרזול מדרגות נדרשות קודם כל לספק מעקה כמה שיותר יציב ובטוח. אי לכך, במידה ויש לכם מעקה מדרגות ישן ורעוע, חשוב להחליפו בחדש ולוודא שהוא מיוצר מחומרים עמידים ואיכותיים, עם עבודה מקצועית מוקפדת ונכונה.

 

 • עבודת פרזול גם יכולה לתרום לחזות המדרגות ולשדרג את המראה שלהן, באופן יצירתי ובשלל סגנונות עיצוב ודרכי עיבוד וכיפוף של המתכת. למשל, ניתן לעצב בעבודות פרזול מעקות מסורתיים בסיסיים, מעקות קלאסיים בקו מעוגל, מעקות מודרניים בקו נקי וישר, מעקות אתניים בקו מפותל ומעקות אומנותיים עם עיצובים מיוחדים.

 

 • יש שיטות שונות לייצור מדרגות וביצוע עבודות פרזול. למשל, יש מדרגות שמתחברות לקיר עם סוגריים, יש מדרגות שמותקנות באמצעות עמדת ניואל, יש כאלו המותקנות בהרכבה קבועה, ועוד.

 

 • מכיוון שניתן לפרזל מעקות למדרגות מחומרים שונים, ומכיוון שכל חומר מתבסס על שיטת פרזול שונה, חשוב לבחור באיש מקצוע שיש לו הרבה ניסיון וידע בסוג המעקה המבוקש, בין אם מדובר במעקה עץ, זכוכית, ברזל וכו'.

 

 • עבודות פרזול במדרגות נדרשות לא אחת כדי להגביה את המעקה, וכך להפכו להרבה יותר בטוח ולמנוע נפילות, בייחוד של ילדים. את הגבהת המעקה ניתן ליישם בשיטות שונות באופן שמותאם לסוג המעקה והחומרים מהם הוא עשוי. כמו כן, איש מקצוע ידע לבצע הגבהת מעקה אסטטית, עם התאמה מלאה לחזות המעקה וחומריו, לקבלת מראה אחיד והרמוני.

 

 • יש לדעת כי החוק מפרט מאפיינים הנדרשים ממעקה מדרגות, אותם צריך ליישם בעבודות הפרזול. למשל, החוק מחייב שהמרווח בין שלבי המעקה לא יעלה על עשרה ס"מ, ושלא יהיו במעקה אלמנטים אופקיים שניתן לטפס עליהם.

 

 • מעקות ועבודות פרזול יש לתכנן ביחד עם תכנון המדרגות עצמן, באופן שיבטיח קבלת גרם מדרגות איכותי, אסטטי, יציב ועמיד. 

 

 • במידה ומדובר במעקה מברזל, או מכל סוג אחר של מתכת הנוטה להחליד, חשוב לבצע את עבודות הפרזול עם מתכות שעברו הליכי גלוון שמונעים היווצרות של קורוזיה. הדבר חיוני בייחוד למדרגות חוץ.

 

 • עבודות פרזול המשלבות עץ ומתכת מעניקות תוצר ייחודי בעל חזות עכשווית, המשתלבת נהדר בחללים ובתים מודרניים. למשל, מעקות ברזל לא אחת משלבים עץ בתור מאחז יד אופקי, לצד אפשרות של שילוב אלמנטים אנכיים מעץ.

 

 • גם במעקות המבוססים רק על עץ עולה לא אחת הצורך בעבודות פרזול, הנדרשות למשל לחיבור מאחזי יד אל הקיר. החיבורים יכולים להיות עשויים ממתכות שונות כמו אלומיניום או נירוסטה.

 

 • עבודות פרזול למדרגות מוצעות בימינו עם התאמה אישית מלאה לנתוני המדרגות וההעדפות האישיות של הלקוח. לשם כך, בבחירת סוג המדרגות, המעקה ועבודות הפרזול, חשוב להעדיף חומרים ושיטות שיתאימו לסביבת המדרגות, ושידברו בשפה חומרית ועיצובית מתאימה מבחינת סגנון העיצוב, סוג החומרים, הצבעים וצורות העיצוב.

 

כתובת מומלצת לעבודות פרזול מדרגות 

מחפשים כתובת מומלצת לעבודות פרזול מדרגות? כדאי לכם להכיר את חברת אפ אריכא המתמחה בייצור מדרגות ומעקות. החברה תספק את כל עבודות הפרזול הנדרשות בשלל שיטות וצורות עיצוב, בהתאמה אישית מלאה לרצונותיכם וצרכיכם.

 

לקביעת פגישה, ולקבלת מידע נוסף אודות פרזול מדרגות ומעקות, צרו קשר עם חברת אפ אריכא בטלפון 072-3902041.