מעקות

אפ אריכא מייצרת ומתקינה מעקות למדרגות יציבים לשמירה על ביטחון בבית ובעסק.
מעקה למדרגות במגוון רחב של דגמים, עיצובים וחומרי ייצור שונים והכל בהתאמה אישית על פי צרכי הלקוח!

שאלות & תשובות

כאשר נוצר מצב שכזה משמע המעקות לא איכותיים מספיק ולא תוחזקו כראוי, כיוון שמדובר בעניין בטיחותי יש להחליף את המעקות בחדשים ולוודא שמדובר בחומר איכותי שיחזיק לטווח ארוך.

על מנת לבחור בקבלן שיתאים עבורכם, ראשית עליכם להחליט על סוג המעקה שתרצו, כך למשל אם תחליטו לעשות מעקות זכוכית, רצוי שתבחרו בקבלן המתמחה בסוג זה של התקנה וביצוע.

כמו כן ניתן לצמצם את הרשימה ע״י חיפוש ברשת אחר אתרי אינטרנט של קבלנים שונים, קבלן איכותי לרוב יחזיק אתר ובו ניתן יהיה להתרשם מעבודותיו ולקבל פרטים ונתונים. לבסוף חשוב לוודא שיש כימיה עם הקבלן על מנת שהעבודה תתבצע בצורה נעימה ללא תקלות.

במקרים רבים לאחר מספר שנים נוצר הצורך להגביה את המעקות, בעיקר מטעמי בטיחות.

ההגבהה נעשית בשיטות שונות אך תמיד בהתאם לחומר וסוג המעקה אותו מגביהים.

ההגבהה חייבת להיעשות בהתאמה מלאה לסוג החומר וליצור מראה אחיד ע״י שיפור וצביעת המעקות הישנים לקבלת מראה הרמוני. ניתן להוסיף מעקות זכוכית להגבהה אשר משתלבת עם חומרים רבים (אלומיניום, ברזל, מתכות נוספות) ובעלת מראה נאה ויוקרתי, וזאת מבלי לחסום את הנוף.

על פי התקן, אין חובה לבנות את גורמי המעקה במרווחים שווים, עם זאת יש לוודא שגדל המרווחים לא יאפשר מעבר של כדור בעל קוטר של 10 ס״מ.

ישנם מספר מאפיינים חשובים במעקות אך רובם תלויים בבחירת הלקוח האישית, עם זאת ישנם 2 גורמים חשובים במיוחד בתחום הבטיחות והם: לוודא שמתקין המעקה הינו מתקין מורשה ומוסמך ושהמעקה עומד בתקן הישראלי.

לפני כל רכישה של שירות מסוג זה יש לוודא על חתימת חוזה עבודה. החוזה צריך לכלול בין היתר: מפרט טכני של המוצרים, סוגי החומרים, מידות, תנאי תשלום, מחיר, מועד אספקה, מועד תחילת עבודה וסיום ועוד.

הקפידו שהעבודה נעשית בהתאם לתנאים שהסכמתם עליהם בחוזה.

על פי קביעת התקן הישראלי (ת״י 1142), גובה המעקה המינימאלי נמדד ביחס לנקודה הגבוהה ביותר המשמשת להנחת הרגל ונקבע על כ- 105 ס״מ מאותה נקודה. כאשר מדובר בגרמי מדרגות, הגובה המינימלי ביחס לנקודה הגבוהה ביותר למדרך רגל הוא כ- 90 ס״מ.

איכות הצבע המועדפת למעקות היא צביעה בהתזה או בתנור, לגבי הגוון מדובר בטעמו האישי של כל לקוח ובהתאמת הגוונים למבנה והמחרב בו יותקנו המעקות.

כיוון שייתכן ותידרש הכנה מוקדמת, מומלץ לשלב את תכנון המעקות בתכנון המוקדם ולבצע את בניית המעקות בשלב מוקדם של הבנייה הראשונית.

כמו כן אם יש רצון לבצע בנייה שכזו בעתיד יש לשלב אותה גם כן בתכנון הראשוני ולהכין את התשתית לבנייה בהמשך.

ההמלצה היא לגלוון את כל סוגי המעקות, עם זאת ניתן לוותר על גלוון המעקות שבתוך המבנה אך רצוי ומומלץ לגלוון את המעקות הממוקמים בחוץ.