על ייצור מדרגות מחומרים שונים

בימינו ניתן למצוא מדרגות לבית מסוגים שונים, כמו מדרגות זיזים, מדרגות מרחפות, מדרגות ספירלה ועוד. מדרגות אלו ונוספות אפשר לייצר מחומרים שונים, כמו מדרגות מעץ, זכוכית, מתכת, ברזל, בטון ושיש. חשוב להבין כי לכל סוג חומר של מדרגות יש תכונות, חזות ומאפיינים משלו, וגם שיטת ייצור שונה המשפיעה על משך העבודות והעלויות. במאמר הבא תוכלו לקרוא על ייצור מדרגות מחומרים שונים.

 

מאפיינים שונים של ייצור סוגי מדרגות

כאמור, לכל סוג מדרגות יש תכונות ומאפייני ייצור שונים, כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

 

ייצור מדרגות עץ – מדרגות עץ ניתן לייצר מסוגים שונים של עץ קשה או בינוני-קשה, כמו אורן, אלון, מייפל, אגוז, בוק, מהגוני ועוד. בהיותו של העץ חומר קל לעיבוד, ייצור מדרגות ממנו פחות מורכב יחסית לחומרים. ניתן לעצב מדרגות כאלו במגוון רחב ביותר של צורות וסגנונות עיצוב, ובנוסף מדרגות מעץ יכולות להיות מותקנות בצורות שונות, למשל על גבי בטון או כמדרגות מרחפות.

 יחד עם זאת, חשוב לדעת כי בהיותן עשויות מחומר אורגני, מדרגות עץ נדרשות בתחזוקה תקופתית, הכוללת פעולות כמו שיוף וצביעה המגנות על העץ מפני נזקי הסביבה ומפני רטיבות שעלולה לפגום באיכות, חוזק וחזות המדרגות. מעבר לכך, מדובר במדרגות יחסית זולות לייצור, אשר מחירן נקבע בהתאם לסוג העץ הנבחר וסוג המדרגות המבוקש.

 

ייצור מדרגות מבטון –  מדרגות מבטון הינן מדרגות יציבות ועמידות במיוחד, והן יכולות לשמש גם כמדרגות חוץ. יחד עם זאת, הן מציגות רמה יחסית נמוכה של גמישות עיצובית, שניתן לשפרה על ידי הוספת מוטות של ברזל לבטון. 

בניית מדרגות מבטון נחשבת ליחסית מורכבת, בייחוד כאשר מייצרים מדרגות בנויות עם יציקות בטון שעליהן מיישמים את גרמי המדרגות עצמם. הלכה למעשה, מדרגות מבטון ניתן לצקת במקום או מראש, וגם אפשר לייצר בימינו מדרגות בטון בגוונים ומרקמים שונים, וניתן לשלב בהן חומרים שונים כמו אבן או עץ.

 

ייצור מדרגות מברזל ומתכת –  בזכות רמה מאוד גבוהה של גמישות עיבוד, לצד חוזק מכאני גבוה ועמידות ארוכת שנים, ניתן לייצר ולעצב מדרגות מברזל ומתכת בשלל צורות ואופנים, וכן לשלבן עם חומרים נוספים כמו זכוכית או עץ. יחד עם זאת, חשוב להתקין מדרגות מברזל ומתכות שאין בהן פגמים, ועדיף כאלו המוגנות בפני חלודה. עלות בניית מדרגות מברזל היא יחסית נוחה.

 

ייצור מדרגות מרחפות– מדרגות מרחפות מותקנות על גבי קונסטרוקציה חזקה מברזל, שיש בה עמוד מרכזי שעליו נבנה השלד של המדרגות, שיכול להיות בנוי מיחידות מודולריות או מיחידה אחת. את גרמי המדרגות מחברים לקונסטרוקציה בעזרת ברגים חזקים, שיכולים להיות עשויים מפלדה או מנירוסטה, או לחבר את גרמי המדרגות בשיטה של הדבקה. גרמי המדרגות עצמם יכולים להיות עשויים מחומרים מגוונים כמו עץ, שיש, מתכת ועוד.

 

חברה מקצועית ומומלצת לייצור מדרגות 

 

מחפשים חברה מקצועית ומומלצת עבור ייצור, בנייה, התקנה ועיצוב מדרגות מעץ, בטון, מתכת או כל חומר אחר? כדאי לכם לפנות אל חברת אפ אריכא, הפועלת בתחום כבר מעל לשלושה עשורים, בעלת ניסיון בייצור, בניית והתקנת מדרגות מכל סוג, מכל חומר, בכל קנה מידה ורמת מורכבות. זאת, תוך שימת דגש על ייצור מדרגות תקניות ובטוחות, המבוססות רק על חומרים איכותיים, עם תכנון בכל סגנון עיצוב וברמת גמר מושלמת.

הידע והיכולת ההנדסית והעיצובית של החברה, מאפשרים לספק פתרונות ייצור מקצועיים וייחודיים בהתאמה אישית לכל בית ולכל חלל. לכך מצטרפים שירות אדיב ברמה גבוהה של זמינות, ומחירים הוגנים וכדאיים.

 

לקביעת פגישה, לקבלת מידע נוסף ולייצור מדרגות מכל סוג וחומר, צרו קשר עם חברת אפ אריכא בטלפון 072-3902041.