מעקות

אפ אריכא מייצרת ומתקינה מעקות למדרגות יציבים לשמירה על ביטחון בבית ובעסק.
מעקה למדרגות במגוון רחב של דגמים, עיצובים וחומרי ייצור שונים והכל בהתאמה אישית על פי צרכי הלקוח!

לקבלת הצעת מחיר:

תפקידו של המעקה הוא אחד ויחיד – למנוע נפילה ממבנה או בין שני מפלסים.

לרוב, יבנו מעקות לאורך מדרגות, בדופן מרפסת או בחלונות שלהם סף נמוך.

בניית מעקות חייבת לעשות לפי התקן הישראלי (ת״י 1142) הקובע שגובהו של המעקה חייב להיות לפחות 105 ס״מ, אלא אם מדובר במדרגות שם הגובה המינימלי הוא 90 ס״מ.
את הגובה מודדים מהמדרך (החלק עליו דורכים).

כמו כן קובע התקן שיש לוודא שהמרווח בין מרכיבי המעקה לא עולים על 10 ס״מ.

שאלות נפוצות בנושא מעקות

מה עושים במידה והמעקות מתקלפים ומחלידים?
כאשר נוצר מצב שכזה משמע המעקות לא איכותיים מספיק ולא תוחזקו כראוי, כיוון שמדובר בעניין בטיחותי יש להחליף את המעקות בחדשים ולוודא שמדובר בחומר איכותי שיחזיק לטווח ארוך.

איך בוחרים קבלן לביצוע והתקנות מעקות?
על מנת לבחור בקבלן שיתאים עבורכם, ראשית עליכם להחליט על סוג המעקה שתרצו, כך למשל אם תחליטו לעשות מעקות זכוכית, רצוי שתבחרו בקבלן המתמחה בסוג זה של התקנה וביצוע.

כמו כן ניתן לצמצם את הרשימה ע״י חיפוש ברשת אחר אתרי אינטרנט של קבלנים שונים, קבלן איכותי לרוב יחזיק אתר ובו ניתן יהיה להתרשם מעבודותיו ולקבל פרטים ונתונים. לבסוף חשוב לוודא שיש כימיה עם הקבלן על מנת שהעבודה תתבצע בצורה נעימה ללא תקלות.

איך מבצעים הגבהת מעקות?
במקרים רבים לאחר מספר שנים נוצר הצורך להגביה את המעקות, בעיקר מטעמי בטיחות.

ההגבהה נעשית בשיטות שונות אך תמיד בהתאם לחומר וסוג המעקה אותו מגביהים.

ההגבהה חייבת להיעשות בהתאמה מלאה לסוג החומר וליצור מראה אחיד ע״י שיפור וצביעת המעקות הישנים לקבלת מראה הרמוני. ניתן להוסיף מעקות זכוכית להגבהה אשר משתלבת עם חומרים רבים (אלומיניום, ברזל, מתכות נוספות) ובעלת מראה נאה ויוקרתי, וזאת מבלי לחסום את הנוף.

האם המרווחים בין גורמי המעקה חייבים להיות שווים?
על פי התקן, אין חובה לבנות את גורמי המעקה במרווחים שווים, עם זאת יש לוודא שגדל המרווחים לא יאפשר מעבר של כדור בעל קוטר של 10 ס״מ.

מה הכי חשוב לדעת לגבי מעקות?
ישנם מספר מאפיינים חשובים במעקות אך רובם תלויים בבחירת הלקוח האישית, עם זאת ישנם 2 גורמים חשובים במיוחד בתחום הבטיחות והם: לוודא שמתקין המעקה הינו מתקין מורשה ומוסמך ושהמעקה עומד בתקן הישראלי.

מהו חוזה עבודה מול קבלן?
לפני כל רכישה של שירות מסוג זה יש לוודא על חתימת חוזה עבודה. החוזה צריך לכלול בין היתר: מפרט טכני של המוצרים, סוגי החומרים, מידות, תנאי תשלום, מחיר, מועד אספקה, מועד תחילת עבודה וסיום ועוד.

הקפידו שהעבודה נעשית בהתאם לתנאים שהסכמתם עליהם בחוזה.

מהו הגובה המינימאלי למעקה?
על פי קביעת התקן הישראלי (ת״י 1142), גובה המעקה המינימאלי נמדד ביחס לנקודה הגבוהה ביותר המשמשת להנחת הרגל ונקבע על כ- 105 ס״מ מאותה נקודה. כאשר מדובר בגרמי מדרגות, הגובה המינימלי ביחס לנקודה הגבוהה ביותר למדרך רגל הוא כ- 90 ס״מ.

באיזה צבע מומלץ לצבוע מעקות?
איכות הצבע המועדפת למעקות היא צביעה בהתזה או בתנור, לגבי הגוון מדובר בטעמו האישי של כל לקוח ובהתאמת הגוונים למבנה והמחרב בו יותקנו המעקות.

מתי כדאי להחליט על בניית המעקות ?
כיוון שייתכן ותידרש הכנה מוקדמת, מומלץ לשלב את תכנון המעקות בתכנון המוקדם ולבצע את בניית המעקות בשלב מוקדם של הבנייה הראשונית.

כמו כן אם יש רצון לבצע בנייה שכזו בעתיד יש לשלב אותה גם כן בתכנון הראשוני ולהכין את התשתית לבנייה בהמשך.

האם מומלץ לגלוון את המעקות?
ההמלצה היא לגלוון את כל סוגי המעקות, עם זאת ניתן לוותר על גלוון המעקות שבתוך המבנה אך רצוי ומומלץ לגלוון את המעקות הממוקמים בחוץ.

כתבות בנושא

טיפול ואחזקת מעקות – כל הטיפים מעקה מתכת ועץ: שילוב מנצח מעקות – הסבר קצר על החוק מעקות זכוכית : המדריך המלא

לקבלת הצעת מחיר, מלאו פרטים: